Menu Zamknij

Konsola z klocków kolejnym efektem współpracy Nintendo z LEGO

Nintendo kontynuuje współpracę z LEGO. Owocem ich kolejnej kolaboracji jest replika oryginalnej konsoli Nintendo NES, która została stworzona z 2646 klocków i w pełni zrekonstruowana, by jak najdokładniej odwzorowywała oryginalne urządzenie.

Zestaw pozwoli Ci zbudować konsolę, kontroler, retro TV, a nawet kartridż z zestawem gier. To wspaniała gratka dla kolekcjonerów, a także miłośników konsol spod szyldu Nintendo. Konstrukcja jest wierna oryginałowi, a pusty slot w konsoli pozwala na umieszczenie w niej kartridża, a kontroler dostarczany jest z pełnym do złożenia okablowaniem. Konstrukcja telewizora pozwala na sterowanie 8-bitowym Mario, który będzie przeskakiwał nad przeszkodami i pokonywał przeciwników, jak w oryginalnej grze. Cały mechanizm opiera się na kołowrotku, który został umieszczony z boku telewizora, dzięki czemu sterowanie bohaterem jest banalnie proste.

Premiera zestawu odbyła się 1 sierpnia, a jego cena wynosi 230$. Jeżeli jesteście zainteresowani zestawem, musicie przeszukać zagraniczne serwisy sprzedażowe. Jeśli zestaw pojawi się w polskiej dystrybucji zostaniecie o tym powiadomieni jako pierwsi.

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.