Menu Zamknij

Ubisoft potwierdza doniesienia – możecie zapomnieć o wstecznej kompatybilności w Playstation 5

Czekacie na Playstation 5? O wstecznej kompatybilności możecie zapomnieć. Od dłuższego czasu w sieci krążyły informacje o tym, że w PS5 zabraknie pełnej wstecznej kompatybilności, a teraz te informacje potwierdził nie byle kto, bo sam Ubisoft. Firma na swojej oficjalnej witrynie zamieściła potwierdzenie, że na PS5 nie otworzymy gier z PS3, PS2 i pierwszego Playstation.

Premiera Playstation 5 zbliża się nieuchronnie, a my jesteśmy bombardowani nowymi informacjami na jej temat. W większości są to plotki i informacje płynące od anonimowych informatorów, ale tym razem wygadała się jedna z największych marek w branży. Ubisoft na swojej stronie zamieścił komunikat, który jasno deklaruje, że tytuły wydane przez Ubisoft na Playstation 4 otrzymają wsteczną kompatybilność i odtworzymy je na nowej konsoli Sony, ale nie jest to przewidywane dla tytułów wydanych na wcześniejsze generacje konsoli.

Dla wspieranych tytułów na PlayStation 4 jest przewidziana kompatybilność wsteczna. Nie będzie jej jednak dla gier na konsole PlayStation 3, PlayStation 2 oraz PlayStation.

https://support.ubisoft.com/en-AU/faqs/000055916

Taka decyzja nie powinna dla nikogo być szokiem, bo Sony nie zapowiedziało takiej możliwości. Fani klasycznych tytułów, którzy na to liczyli, mogą być jednak zawiedzeni. Sony konsekwentnie trzyma się utartej ścieżki i prezentuje odmienną strategię, niż konkurencja ze strony Microsoftu, który już dawno zapowiedział pełną Wsteczną Kompatybilność. Nam pozostaje tylko czekać na oficjalną informację ze strony Sony, a premiera PS5 prawdopodobnie już w listopadzie.

UPDATE: Ubisoft usunął podaną wyżej informację ze swojej strony wsparcia technicznego. Powody nie są nam znane, lecz można się spodziewać, że nie spodobała się ona ich partnerowi – Sony, ze względu na to iż oficjalne informacje na temat wstecznej kompatybilności nowej konsoli nie zostały jeszcze ujawnione. Obecnie na podanej wyżej witrynie znajduje się jedynie informacja, że gracze korzystający z PS4 będą w stanie podłączyć się do gry on–line wraz z tymi używającymi PS5.

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.