Menu Zamknij

XBOX Series S – zapowiedź, cena, szczegóły!

Stało się! To Microsoft jako pierwszy oficjalnie zdradził cenę swojej nowej konsoli! A należałoby rzecz – konsol. Dzisiejsze przecieki sprawiły że gigant z Redmond przyznał się do tworzenia bardziej smukłej siostry Xboxa Series X o imieniu Xbox Series S.

Obydwie nowe konsole według podanych informacji zadebiutować mają 10 listopada. Series S kosztować będzie 299 dolarów a Series X 499 dolarów. Ponadto, polski oddział Microsoftu poinformował że w naszym kraju cena mniejszej konsoli ustalona została na 1349 złotych.

Poniżej zapoznać możecie się z trailerem przedstawiającym Series S:

No i jak? Należy przyznać zarówno Sony jak i Microsoftowi, że design konsol następnej generacji jest niezwykle odważny. Na oficjalnym twitterowym koncie Xboxa pojawił się nawet żartobliwy wpis odnoszący się do najnowszych memów: „Didn’t know if we should say anything, but FYI S doesn’t stand for Speaker”. Nie wiedzieliśmy czy powinniśmy coś mówić, ale dla waszej informacji, S nie jest skrótem od Speaker (głośnik). Tak czy inaczej, producenci chwalą się że urządzenie będzie o 60% mniejsze od swojej bardziej muskularnej siostry.

Przeczytać możemy także o niektórych punktach specyfikacji Series S. Nie będzie ona posiadała napędu na płyty, co Microsoft przetestował już przy okazji Xboxa One S. Konsola obsługiwać będzie rozgrywkę nawet w 120 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1440p. Skalowalna będzie ona do 4k, w tym także wymiarze odtworzymy multimedia. Ciekawie wygląda zapowiedź dysku 512GB SSD wyprodukowanego na specjalne zamówienie twórców, który to pozwolić ma graczom cieszyć się z całego wachlarza usprawnień czekających nas na next–genach – krótkich czasów ładowania, płynnego przełączania się pomiędzy grami, dynamicznych światów, z technologią śledzenia promieni na czele.

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.