Menu Zamknij

Gra Among Us zyskała drugie życie. Twórcy zaskoczeni, a słupki popularności szaleją

Among Us

Gra Among Us zyskała drugie życie. Twórcy gry są zaskoczeni, a słupki popularności szaleją i wciąż rosną. Gra została wydana 2 lata temu, a jej premiera przeszła bez większego echa. Nie było wielu graczy zainteresowanych tytułem, a sami twórcy przestali wierzyć w wspieranie gry i szykowali się do stworzenia kolejnej części. Nieoczekiwanie tytuł zyskał na popularności, a twórcy zmienili zdanie w sprawie.

Among Us to towarzyska gra sieciowa, która oferuje zabawę dla 4-10 graczy. Cel gry jest dość prosty, ponieważ kolorowe ludziki, którymi sterujemy przygotowują do startu statek kosmiczny. Zadanie staje się utrudnione, ponieważ ludziki z przeciwnej drużyny starają się im to uniemożliwić. Do zespołów zostajemy przydzieleni losowo i w zależności do którego z nich trafimy, musimy zrealizować wyznaczone cele.

Nagła popularność tytułu wynika z zainteresowania się nią przez streamerów, którzy zaczęli masowo udostępniać rozgrywkę z niej na Twitchu czy Youtube. Reszta jest już historią. Gra w ciągu jednego dnia zyskała 2,5 mln graczy na Steamie, a nawet wyprzedziła pod względem popularności tak duże marki jak GTA V, o czym świadczy aktywna liczba graczy w danym momencie. Jeżeli nie znacie tytułu, a chcielibyście go sprawdzić, to gra na Steam kosztuje zaledwie 18 zł, a jej wersja mobilna jest darmowa.

Premiera Among Us odbyła się w 2018 roku, a za jej produkcje odpowiada amerykańskie studio Innersloth. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że studio tworzą tylko 3 osoby. Gra nie zyskiwała na popularności przez dość długi czas, a sami twórcy stracili już nadzieję na odniesienie sukcesu i chcieli zająć się stworzeniem drugiej części gry. Przez nagły napływ graczy porzucili oni pierwotne zamiary. Postawili na dopracowanie i bieżące ulepszanie wydanego przed dwoma laty tytułu. Póki co nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić, więc deweloperzy przez jakiś czas będą mieć ręce pełne roboty.

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.