Menu Zamknij

Apple TV 5 jako konsola? Apple Arcade zaoferuje gry wysokiej jakości

Apple coraz śmielej wkracza na rynek konsol i gier wideo. Apple TV 5 za sprawą Apple Arcade ma stać się konsolą i zaoferować wysokiej jakości produkcje, w które zagramy na dużym ekranie.

Od startu Apple Arcade minęło już trochę czasu i nie można uznać tej usługi za duży sukces. Aktualnie oferta jest zbyt uboga w porównaniu do konkurencji, a w jej katalogu znajdziemy głównie tytuły na urządzenia mobilne. Do sieci trafiły informacje, które sugerują, że Apple planuje zmienić tę niekorzystną dla nich sytuację i planuje wypuścić na rynek kilka gier, które mają rywalizować o graczy z konsolowymi gigantami. Apple ma zamiar wypuścić kilka tytułów, które będą dużymi, pełnoprawnymi produkcjami, oferującymi rozgrywkę na długie godziny. Plotki głoszą, że w pierwszej kolejności na Apple Arcade zawita produkcja w stylu jRPG, która ma przypominać The Legend of Zelda: Breath of the Wild, wydanego ekskluzywnie na Nintendo Switch.

Przyszłość rynku gamingowego maluje się w kolorowych barwach, ponieważ lada moment zapoznamy się z nowymi konsolami od Sony i Microsoftu. Apple nie chce zostać z tyłu i powoli szykuje się do ofensywy. Apple finansuje duże produkcje, by zaoferować je w momencie premiery Apple TV 5. generacji. Nowa wersja przystawki do telewizora ma być potężniejsza od swojej poprzedniczki, dzięki zastosowaniu najnowszego procesora o roboczej nazwie A14X.

Wieść głosi, że w momencie debiutu Apple TV 5 na rynek trafią dwie wersje urządzenia. Jedna z nich ma być stworzona z myślą o dużych grach, a druga, słabsza wersja będzie skierowana do użytkowników, którzy nie są zainteresowani grami. Być może Apple zdecyduje się także na wypuszczenie na rynek własnego kontrolera. Jak będzie finalnie, przekonamy się za jakiś czas.

Źródło: https://the8-bit.com/apple-arcade-to-offer-console-level-games/

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.