Menu Zamknij

Firmware 8.00. na Playstation 4 już do pobrania! Nowe funkcje i ulepszenia

Sony potwierdziło premierę firmware 8.00. dla posiadaczy Playstation 4. Już dzisiaj każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się nowymi funkcjami i ulepszeniami systemu przygotowanymi przez Japończyków.

Testy najnowszej aktualizacji trwały od wielu tygodni, aż wreszcie nastał moment, by udostępnić ją publicznie. Nie jest to kolejna aktualizacja, która stabilizuje działanie systemu. Tym razem otrzymamy szereg nowości i usprawnień, które ułatwią nam codzienne korzystanie z konsoli.

CO NOWEGO?

Aktualizacja sygnowana 8-ką wprowadzi ulepszone Party oraz system wiadomości, które zostaną ze sobą powiązane. Teraz podczas rozmów głosowych i tekstowych skorzystamy z tej samej bazy, co usprawni nam kontakty ze znajomymi. Wcześniej wymagało to korzystania z dwóch osobnych aplikacji. Opcja pojawi się na Playstation 4 i będzie dostępna od dnia premiery Playstation 5.

Zainteresowani upiększaniem swojego profilu mogą sięgnąć po nowe awatary ze swoich ulubionych gier. Sony rozbudowało bibliotekę, a gracze otrzymają grafiki m.in. z Ghost of Tshushima, The Last of Us Part II, God of War, a także wielu innych ekskluzywnych produkcji.

Aktualizacja wprowadza także opcję wyciszenia wszystkich mikrofonów. W szybkim menu znajdzie się polecenie, które automatycznie wyłączy głosy innych graczy, a te czasem potrafią być uciążliwe. Ulepszona została także dwustopniowa weryfikacja. Wzbogacono ją o obsługę aplikacji uwierzytelniających innych firm.

Zmianie ulegnie też funkcja kontroli rodzicielskiej, która stanie się bardziej przejrzysta i uproszczona. Wszystkie treści stworzone przez graczy oraz otrzymane od nich komunikaty zostaną ze sobą połączone i znajdą się w jednej zakładce. To rozwiązanie ułatwi rodzicom kontrolę nad dziećmi w konsolowym świecie. Dzieci zaś otrzymają możliwość wysłania prośby do rodziców o włączenie komunikacji w określonych grach. Taka wiadomość pojawi się w skrzynce mailowej rodzica. Jeżeli zatwierdzi on zgodę, to dziecko będzie mogło zacząć korzystać z tej funkcji.

Od teraz zniknie funkcja tworzenia prywatnych wydarzeń i społeczności. Jeżeli do takich należycie, to zachowacie do nich dostęp na takich zasadach jak dotychczas. Zmienia się także nazwa aplikacji PS4 Remote Play. Od teraz jej posiadacze na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych zobaczą nową nazwę PS Remote Play. W opcjach pojawi się możliwość połączenia jej z Playstation 5. 

Jak oceniacie najnowszą aktualizację? Jest się czym ekscytować czy raczej mehh…?

Źródło

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.