Menu Zamknij

Brak kompatybilności PSVR z grami na PS5? Czy konieczny będzie zakup gier na PS4?

Mamy złe wieści dla wszystkich tych, którzy liczyli, że gry z Playstation 5 będą kompatybilne z Playstation VR. Skorzystanie z wirtualnej rzeczywistości będzie możliwe jedynie w przypadku zakupu gry na Playstation 4 i wstecznej kompatybilności.

Okazuje się, że gry na Playstation 5, które w wersji na Playstation 4 wspierały obsługę Playstation VR nie będą z nią kompatybilne. Oznacza to, by cieszyć się doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości potrzebna nam będzie wersja tej samej gry na PS4. Wszystkie nadchodzące tytuły VR na PS5 będziemy musieli kupić podwójnie lub tylko w wersji na PS4. Jeśli zdecydujemy się na drugą opcję skorzystamy z niej w ramach wstecznej kompatybilności. Ofiarą takiego rozwiązania może stać się nadchodzący Hitman 3, który miał umożliwić widok pierwszoosobowy właśnie dzięki goglom Sony. Jeśli informacja okaże się prawdą wersja gry wydana na Playstation 5 na to nie pozwoli.

To kontrowersyjna decyzja, która miejmy nadzieję nie okaże się prawdą. Informacje te wywołały burzę w sieci wśród użytkowników Playstation. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Źródło

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.