Menu Zamknij

Sony zmusza (niedoszłego) producenta obudów do PS5 do anulowania pre-orderów

czarna obudowa ps5

Tydzień temu informowaliśmy o pojawieniu się na rynku sprzedawcy wymiennych obudów do PlayStation 5. Dostępne były w pięciu kolorach na stronie PlateStation, która to następnie zmuszona była zmienić nazwę na CustomizeMyPlates.

Sama zmiana nazwy nic jednak nie dała. Prawnicy Sony przekazali firmie, że muszą przestać dystrybuować swój produkt, inaczej sprawa trafiłaby o sądu.

„Uważaliśmy, że nie natkniemy się na problemy, ponieważ przed naszym startem Sony dopiero oczekiwało na przyznanie patentu na obudowy.” – taką linię obrony przyjęli założyciele CustomizeMyPlates w mailu do VGC.

„Prawnicy Sony poprosili nas o zmianę nazwy (z PlateStation5 – przyp. red.) zaledwie dzień po uruchomieniu strony, z powodów naruszenia znaków handlowych. Myśleliśmy, że to wystarczy aby wszystkich zadowolić, i naprawdę pokładaliśmy w tym nasze nadzieje, ponieważ byliśmy już w trakcie procesu produkcyjnego.”

„Potem jednak prawnicy Sony oznajmili, że w ich opinii własność intelektualna Sony obejmuje także obudowę, i jeśli będziemy kontynuować sprzedaż produktu w jakimkolwiek kraju, trafimy do sądu. Wszystko to wyszło na jawe wczoraj, a teraz anulujemy zamówienia i zwracamy środki klientom na całym świecie… Jesteśmy wyjątkowo rozczarowani, ale nie mamy innego wyboru.”

Prawda, że sytuacja raczej smutna? Mogliśmy się jednak tego spodziewać. Nie pomaga jednak fakt, że Sony wciąż nie ogłosiło sprzedaży swoich własnych obudów, co oznacza że my, jako gracze, zdani jesteśmy na łaskę japońskiego giganta. Cóż, pozostaje czekać…

źródło

Powiązane Posty

1 komentarz

  1. Pingback:Panele PS5 wymienimy łatwo i szybko! Zobacz wideo – Moja Konsola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.