Menu Zamknij

Nie rozszerzysz pamięci w Playstation 5. Przynajmniej na razie

Playstation 5 ma być wyposażone w dysk SSD o pojemności 820GB. Sony zapowiadało możliwość rozszerzenia pamięci poprzez dodatkowy dysk, ale ta opcja nie będzie dostępna w dniu premiery konsoli.

W takim wypadku każdy kto zdecyduje się na zakup będzie musiał poradzić sobie z pamięcia jaką udostępni Sony. W przyszłości ta opcja będzie dostępna, ale nie wiemy kiedy to nastąpi.

Jest to kontrowersyjna decyzja, ponieważ oferowana pamięć nie pozwoli na zainstalowanie zbyt wielu gier. Około 100GB będą zajmowały pliki systemowe, więc na gry pozostanie nam 700GB. Nie jest to liczba wprawiająca w osłupienie, tym bardziej, że samo Call Of Duty Black Ops: Cold War ma zajmować prawie 200GB przestrzeni dyskowej. W takim wypadku zainstalowanie 4-5 gier może wyczerpać dostępne możlwiości.

Sony miało zapewniać, że do konsoli podłączymy każdy dysk typu SSD M.2, spełniający wymagania w kwestii wydajności. W ten sposób gracze mieli uniknąć korzystania z pamięci niezgodnych z konsolą i w łatwy sposób rozszerzyć jej pojemność. Redakcja The Verge ustaliła, że pierwsi użytkownicy konsoli nie skorzystają z takiej możliwości. Dodatkowy slot na pamięć SSD nie będzie aktywny, a zmieni się to przy którejś z aktualizacji oprogramowania. 

Redakcja nie informuje kiedy to nastąpi lub która to będzie aktualizacja, więc pozostaje tylko czekać na dalsze wieści w tej sprawie.


Źródło

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.