Menu Zamknij

PS5 jeszcze bardziej limitowane niż się wydawało

pad DualSense

Mimo tego, że nowa konsola od Sony dopiero niedawno, bo tydzień temu, miała swoją światową premierę, to rozeszła się błyskawicznie i są problemy z dostępnością sprzętu. 

Jakby ktoś chciał teraz kupić konsolę na portalach aukcyjnych typu Allegro czy Ebay, to musi liczyć się z dużo wyższą ceną, niż ta w sklepie, nie raz nawet i dwukrotnie. A jeśli ktoś chce kupić PS5 w sklepie stacjonarnym, bądź na stronie takiego sklepu, to musi się liczyć z tym, że do Polski konsole najprawdopodobniej trafią dopiero na wiosnę 2021 roku. Sony ograniczając liczbę konsol poniekąd strzela sobie w stopę, ponieważ właśnie idą święta i mogą stracić część klientów, którzy z braku wyboru kupią sobie, bądź swoim dzieciom, konkurencyjny sprzęt.

W Wielkiej Brytanii grupa CrepChiefNotify, zajmująca się na początku handlem butami sportowymi, przeczuła dobry biznes i zaczęła handlować PS5. Dwunastu handlarzy zakupiło łącznie około trzech i pół tysiąca sztuk konsol i teraz sprzedaje je po zawyżonej cenie. Ich sposobem na działalność jest używanie botów, które wykupują określone produkty, jak tylko znajdą się one na stronach internetowych sklepów. Czasami też sami monitorują sieć w poszukiwaniu sprzętu. Nieoficjalnie wiadomo, że mają informacje, kiedy sprzęt trafi do którego sklepu. Można u nich wykupić abonament, dzięki któremu dostaniemy dostęp do narzędzi, które pomogą nam zakupić konsolę Sony, ale też jakikolwiek przedmiot limitowany. Z takiej usługi korzystają już tysiące osób.

Firm czy też grup działających na podobnych zasadach jest więcej. Konkurują one ze sobą w skuteczności wykupywania limitowanych przedmiotów, więc może i w Polsce niedługo ktoś założy podobny biznes, który najwidoczniej się opłaca.

Powiązane Posty

2 komentarze

  1. Pingback:Gangi kradną PlayStation 5 z jadących ciężarówek – Moja Konsola

  2. Pingback:Sprzedaż PS5 zadowalająca, ale mogło być lepiej – Moja Konsola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.