Menu Zamknij

Gangi kradną PlayStation 5 z jadących ciężarówek

złodzieje playstation z ciezarówek

PlayStation 5 miało już swoją głośną premierę, lecz liczba konsol w sprzedaży nie zwala z nóg. Nadal występują problemy z dostępnością towaru. Ludzie radzą sobie z tym na różne sposoby. O jednym z rozwiązań pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz na jaw wychodzi kolejna sprawa związana ze zdobywaniem tej nieuchwytnej konsoli.

Otóż w Wielkiej Brytanii zorganizowane grupy przestępcze zwęszyły dobry biznes również w branży gier wideo i sprzętu do grania. Gangi zaczęły okradać jadące ciężarówki dostawcze, które nie mają ochrony. Wykorzystywaną przez nie metodą jest tzw. „rollover”. Złodzieje otaczają co najmniej trzema samochodami „dostawczaka”, po czym jeden z członków gangu, ubezpieczony linami, wychodzi przez szyberdach na zewnątrz samochodu. Następnie przy użyciu łomu, albo narzędzi do cięcia metalu, dostaje się do naczepy pojazdu. Wchodzi do środka i podaje sprzęt partnerom. Kradną oczywiście nie tylko PS5, ale też telewizory, kosmetyki i wszystko co znajdą w środku.

Rumuńska policja w 2012 roku nagrała podobną kradzież i warto ją zobaczyć w celu zapoznania się z tym procederem.  

Co ciekawe, jednym z powodów, przez które sprawa wyszła na jaw było to, że klienci dostawali zupełnie inne przedmioty, a nie zamówione PlayStation 5. Kierowcy Amazona kradli konsole klientom, żeby później odsprzedawać je za dużo większe pieniądze. Innym problemem jest też to, że prawdopodobnie gangi dostają od firm przewozowych (czyżby też od tych kierowców Amazona?) informacje o dostawach. Takie podejrzewania można oprzeć o fakt, iż przestępcy wiedzą którędy, i o której godzinie, będą jechać ciężarówki.

źródło

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.