Menu Zamknij

Która konsola najlepszym prezentem na święta? Odpowiedź jest całkiem prosta

ps5, xsx, switch

Wraz z premierą PlayStation 5 i Xbox Series X/S rozpoczął się wyścig o konsumenta. Firmy prześcigają się w tym, która sprzeda więcej konsol. I trzeba przyznać, że obie odnoszą sukcesy. Miliony graczy kupiło konsole Sony oraz Microsoftu. Wiele egzemplarzy sprzedało się już dawno temu w przedsprzedaży i teraz są problemy z zaopatrzeniem sklepów w sprzęt. Zatem którą konsolę powinniśmy wybrać jako prezent na święta?

Wnioski z powyższego stanu rzeczy już w październiku wyciągał analityk Mat Piscatella z amerykańskiej firmy NPD. Stwierdził, że w okresie świątecznym największą liczbę nowych nabywców znajdzie Nintendo Switch. Przekonywał on, że to właśnie konsola giganta z Kyōto będzie się sprzedawać najlepiej w czwartym kwartale tego roku, w tym na święta Bożego Narodzenia. A to z wyżej wymienionego powodu, czyli braku PS5 i Xbox’ów w sklepach. Przez to wiele osób zostanie pozbawionych wyboru i zakupi Switcha.

Słowa analityka okazują się, póki co, prorocze. Statystki opublikowane przez NPD jasno pokazują, że Nintendo pod względem sprzedaży wyprzedziło Sony i Microsoft w listopadzie w USA. Co ciekawe, sprawiło to, że Switch dwudziesty czwarty miesiąc z rzędu zajmuje pozycję najlepiej sprzedającej się konsoli. W ubiegłym miesiącu znalazł 1,35 miliona nabywców. Jeśli dalej będą problemy z dostępnością PS5 i Xbox’ów to najprawdopodobniej i w grudniu Switch wygra ten mały wyścig. Z tego powodu z zadowoleniem wypowiadać się może Nick Chavez, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Nintendo of America, który wydał oświadczenie: „Nadal widzimy bezprecedensowy popyt na Nintendo Switch i cieszymy się, że ludzie w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności będą doświadczać Nintendo Switch w te święta i nie tylko.”

źródło zdjęcia
1źródło
2źródło

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.