Menu Zamknij

Małymi krokami do celu? Można i tak, ale można też skakać w przyszłość!

Among Us

Gry Among Us przedstawiać chyba nie trzeba. Jest ona jednym z hitów pandemicznego świata. Mimo, że przez długi czas od powstania (2018 rok) nie była znana szerszemu gronu odbiorców, to w 2020 roku jest czymś, co bawi miliony osób. Początkowo była dostępna tylko na Androida i iOS. Na dodatek można było grać tylko i wyłącznie w sieci lokalnej. Może dlatego nie odniosła sukcesu tuż po premierze. Twórcy jednak się nie poddali i cały czas rozwijaja swoje dzieło. Dodano możliwość zabawy z ludźmi z całego świata, gra trafiła na platformę Steam. To ogromnie zwiększyło popularność. O odniesieniu sukcesu przez InnerSloth dobitnie światczy to, że materiał z rozgrywki streamował choćby PewDiePie. Ludzie zamknięci w domach podczas pandemii często wybierali właśnie Among Us jako rozrywkę towarzyską. Zresztą, Among Us wzorowało się na “Mafii”, która jest bardzo popularna i lubiana na całym świecie. Nie dziwi więc fakt, że po dodaniu odpowiednich funkcji i rozwoju gry, została ona sukcesem.

Twórcy na szczęście wciąż nie osiedli na laurach. Przed paroma dniami świat obiegła świetna wiadomość dla fanów. Among Us trafiło na Nintendo Switch! Co więcej, jest to tytuł cross-platformowy. Posiadacze Switcha mogą bawić się z ludźmi grającymi na telefonach czy komputerze. Cena wynosi zaledwie 5 dolarów, więc jak na tak popularny port to naprawdę niewiele.

Ale to nie koniec dobrych wieści! Wczoraj oficjalny profil Among Us na Twitterze poinformował, że produkcja trafi również na Xboxa i Game Passa. Na Xbox Game Pass na PC już jest dostępna, a na konsole trafi w 2021 roku. Zapewne będzie również tytułem cross-platformowym. Przypuszcza się także, że oprócz najnowszej generacji, gra wyjdzie również na Xbox One.

UPDATE: Ekspansja trwa! Gra od dzisiaj dostępna jest także w serwisie Epic Games Store.

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.