Menu Zamknij

W gry free-to-play zagramy bez wykupionego Xbox Live Gold!

Pad Xbox

Co za początek weekendu! Wczoraj wieczorem Microsoft poinformował o wzroście cen za usługę Xbox Live Gold. Pozwala ona na rozgrywkę w internecie, bez wykupienia jej nie pogramy zatem w tryb multi żadnej produkcji. Nawet takiej, za którą teoretycznie nic płacić nie trzeba.

Zmiany w cenach miały być na tyle wyraźne (np. półroczna subskrypcja z 40$ na 60$), że spotkały się ze wściekłością ze strony graczy. I nic w tym dziwnego, zwłaszcza że czas na taki ruch MS wybrał sobie okropny. Dla wielu ludzi gry wideo są podczas pandemii jedną z niewielu form spotkań ze swoimi przyjaciółmi czy też z innymi ludźmi. Oczywiście dla tych bardziej majętnych podniesienie cen nie byłaby aż tak wielkim problemem. Płacą oni wszak także za zdecydowanie droższe usługi, jak Game Pass. Dla innych jednak wzrost kosztów o połowę wiązałby się z koniecznością rezygnacji z zabawy przez internet.

I jak to wszystko wiąże się z tytułem? Mieliśmy przecież mówić o zmianach dość pozytywnych! A no, na takich właśnie stanęło. Microsoft (podejrzanie szybko) zdecydował się posłuchać swoich klientów. W odpowiedzi zdecydowali się nie tylko nie podnosić cen usługi Live Gold, lecz także wyeliminować konieczność jej opłacania do zabawy w grach darmowych, opartych o model free-to-play. Zmiana ta ma nadejść już w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Oczywiście cieszymy się z podjętych decyzji, pozostaje jednak kilka pytań.

Czy Microsoft na prawdę nie spodziewał się tak gwałtownej reakcji graczy? Zaiste, to wszystko wygląda na tradycyjną ustawkę. Przekażmy społeczności złe wieści i zdziwmy się z reakcji. Następnie wycofajmy się z własnej decyzji, zaliczając dodatkowe punkty za słuchanie krytyki. A jeśli całość zwieńczymy pozytywnym akcentem, to nas pokochają.
To oczywiście tylko taka moja analiza, nie trzeba się z nią zgadzać.

Tak czy inaczej, powoli, powoli do lamusa odchodzi konieczność płacenia za rozgrywkę po sieci (integralną część niektórych produkcji!). Jest to niewątpliwie zmiana przyjazna nam, graczom.

A Wy, drodzy czytelnicy? Opłacaliście do tej pory Golda? Będziecie to dalej robić? Uważacie to za zło konieczne, fanaberię wydawców, a może za oczywisty mechanizm? Dajcie znać w komentarzach!

źródło

Powiązane Posty

2 komentarze

  1. Von ex

    ŁOŁ! Od dawna czeklaem aby móc pograć sobie w warthunder na Xboxie za free. Na kompa mnie nie stać obecnie a bardzo chce pograć w ta gierkę bez płacenia. Wg mnie Xbox live gold to przegięcie ze strony Microsoftu. Płaci się grona kasę za konsole a jeszcze za multi każą płacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.