Menu Zamknij

Konami zamyka oddziały produkcyjne

Konami logo

Japoński konglomerat Konami powstał w ’69 roku jako firma wypożyczająca szafy grające. Później weszli na rynek gier arcadowych. Lata mijały, a Konami powiększało swoją ofertę. Dla nas, graczy, najbardziej imponujący jest dorobek oryginalnych serii produkowanych i wydawanych przez firmę. Stworzyli oni między innymi oryginalnego Froggera, Castlevanię, Contrę, Metal Geara, a także Silent Hilla. Są także odpowiedzialni za grę karcianą znaną na całym świecie – Yu-Gi-Oh!

oryginalny Frogger
Dlaczego żaba przeskoczyła przez jezdnię?

Pierwszego lutego kończy się pewna era. Konami zdecydowało się zamknąć swoje oddziały developerskie. Firma poinformowała także o personalnych zmianach w zarządzie spółki.

Co dalej z ich grami? Plotka głosi, że jakiś czas temu Sony nabyło prawa autorskie do co popularniejszych serii, na przykład Silent Hilla i Metal Geara. Jest to jednak tylko pogłoska, a równie prawdopodobne wydaje się, że Konami prawa autorskie sobie zatrzyma. Zawsze może udzielać ich innym firmom (odpłatnie, oczywiście!), a samo zwiększyć swoje zyski produkując i sprzedając chociażby maszyny pachinko z motywami z powyższych gier. A na tym rynku działają naprawdę prężnie!

Pachinko Silent Hill
Wersji pachinko doczekał się także Silent Hill… czy też pachinko doczekało się także edycji SH.

Pomimo tego, iż jestem pewien, że dzisiejsza wiadomość nie oznacza śmierci kilku z moich ulubionych serii gier, to jednak łezka się w oku zakręciła. Macie swoje ulubione tytuły tego japońskiego giganta? Na jakim sprzęcie po raz pierwszy sięgnęliście po ich produkcje? Która Contra jest waszą ulubioną? Dajcie znać, przeżyjmy to razem!

źródło

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.