Menu Zamknij

Nadchodzi The Lord of the Rings: Gollum

Śródziemia Tolkiena nie trzeba przedstawiać. Książki są światowym bestsellerem od wielu lat. Przygody Bilbo i Frodo Bagginsów, Legolasa, Aragorna, czy Gimliego wychowały nie jedno pokolenie. Krokiem milowym w rozpoznawalności świata były filmy Petera Jacksona, najpierw Trylogia Pierścienia, a potem Hobbit podzielony na trzy części. Obok kina ważną częścią kultury są od ponad 20 lat gry. I tych powstało bardzo dużo, opartych na książkach, ale też takich, które tworzyły własne historie w tym uniwersum. Przekrój gatunków też był bardzo duży. Od gier RPG, przez strategie, do gier przygodowych.

I właśnie grą przygodową jest  „The Lord of the Rings:  Gollum”.  Wcielamy się w niej w Smeagola, który w trakcie gry przechodzi przemianę w Golluma. Fabuła rozgrywki jest osadzona między wydarzeniami z Hobbita, a wydarzeniami z Drużyny Pierścienia. Poznać można historię Smeagola po tym jak Bilbo ukradł mu pierścień władzy. Szukając go Gollum wędrował  przez krainy  Śródziemia, aż dotarł do Mordoru, gdzie został  złapany przez podwładnych Saurona. Tutaj zaczyna się zabawa gracza. Trzeba uciec z rąk sług Mrocznego Władcy.
Na szczęście wiemy już, że twórcy z niemieckiego studia Daedalic Entertainment chcą trzymać się książkowego kanonu, więc zakończenie będzie tylko jedno. Za to scenarzyści mają bardzo dużo swobody w kreowaniu przygód Smeagola.

Rozgrywka

W ostatnich dniach został pokazany zwiastun gry. Odkryto przed graczami fragmenty gameplayu. Widać na nim, że będzie to typowa skradanka. Bezszelestne przekradanie się obok przeciwników, ukrywanie się w cieniu to podstawa rozgrywki. Jakiś czas temu odbył się pokaz dla dziennikarzy. Fabuła, jak napisałem wyżej, polega na ucieczce. Wymykać się będziemy z twierdzy Barad-dûr, gdzie nasz bohater był przetrzymywany.  Gollum potrafi świetnie się skradać, wspinać oraz posiada bardzo dużą siłę. Lokacje są rozciągnięte w pionie, więc wspinanie się, czy schodzenie będzie często wykonywaną czynnością. Wszystko byle nie zostać wykrytym. Siłę, którą posiada, można wykorzystać, żeby powalić przeciwnika, ale powoduje to dużo hałasu, więc łatwo zostać złapanym przez nadchodzącą pomoc. Jako że to historia przemiany Smeagola w Golluma, to gracz będzie decydować w pewnych momentach jak się zachować i w którą stronę nasza postać pójdzie.

Niestety na premierę trzeba będzie czekać aż do trzeciego kwartału 2022 roku, ale ja i tak już jestem podekscytowany tą wyjątkowo zapowiadającą się grą w uniwersum, które uwielbiam.

źródło

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.