Menu Zamknij

PlayStation łączy siły z Discordem!

PlayStation Discord

Najnowsza generacja konsol zdecydowanie nie jest pierwszą, na której znalazły się funkcje społecznościowe. Od lat możemy się mniej lub bardziej efektywnie komunikować ze znajomymi podczas rozgrywki, czy też dzielić się radością z wbicia nowych aczików. Jednakże minusem stosowania oryginalnych, izolowanych systemów jest to, że łączyć się poprzez nie możemy jedynie z tymi, którzy korzystają z tej samej rodziny konsol co my. Problem ten zdaje się zauważyło Sony, które nawiązało współpracę z najpopularniejszym komunikatorem w świecie gamingu – Discordem.

Tak o całej sprawie pisze Jim Ryan, CEO Sony:

Jako zespół PlayStation cały czas szukamy nowych sposobów na umożliwienie graczom na całym świecie kontaktowania się ze sobą, tworzenia nowych znajomości i społeczności, oraz na wspólną zabawę i tworzenie wspomnień na całe życie. Zgodnie z tym duchem, mamy przyjemność ogłosić nową współpracę z Discordem, komunikatorem spopularyzowanym dzięki graczom, z którego miesięcznie korzysta ponad 140 milionów ludzi na całym świecie.

Nasze drużyny wspólnie pracują teraz nad połączeniem Discorda z systemami społecznościowymi PlayStation Network. Naszym celem jest zbliżenie do siebie Discorda i PlayStation na konsolach oraz urządzeniach mobilnych, aby już na początku przyszłego roku umożliwić znajomym, grupom i społecznościom wspólną zabawę i prostsze komunikowanie się podczas wspólnego grania.

Aby to wszystko urzeczywistnić, Sony Interactive Entertainment dokonało zakupu mniejszościowego pakietu akcji serii H Discorda. Już od pierwszych rozmów ze współzałożycielami Jasonem Citronem i Stanem Vichnevskiym byłem zafascynowany ich wieloletnią miłością do gamingu i pasją dzieloną przez nasze drużyny, pasją do łączenia przyjaciół i społeczności na nowe sposoby. Umożliwianie graczom tworzenia społeczności i wspólnego przeżywania gier leży w centrum wszystkiego, co robimy, więc jesteśmy niesamowicie podekscytowani rozpoczęciem wspólnej drogi z jednym z najpopularniejszych światowych komunikatorów.

Możliwość współpracy ze znakomitymi partnerami to zawsze przywilej, dzięki któremu możemy dostarczyć naszym fanom świeżych przeżyć. W kolejnych miesiącach będziemy zdradzać wam więcej szczegółów. Śledźcie nas oraz Discorda aby być na bieżąco.

Jim Ryan, Sony Interactive Entertainment CEO

źródło

Powiązane Posty

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.