Menu Zamknij

Z rosnącej popularności Among Us! korzysta także Discord

Znane i lubiane Among Us! od kilku miesięcy płata niezłe figle. Ta wypuszczona w 2018 roku prosta multiplayerowa produkcja zaczęła zyskiwać na popularności w czasach pandemii, odnaleziona przez streamerów i vlogerów. Model gry zakłada komunikację pomiędzy graczami, lecz sama aplikacja oferuje jedynie czat tekstowy.

Największe ciarki po plecach zasuwają jednak, gdy słyszy się swoje przyszłe ofiary będąc impostorem, lub gdy w zmianie tonu głosu któregoś z naszych współtowarzyszy zaczynamy dopatrywać się zdrady. Aby to wszystko było możliwe, niezbędny jest zewnętrzny program, najlepiej przystosowany do potrzeb graczy.

No i właśnie w tej niszy, komunikatorów głosowych dla graczy, Discord jest najpopularniejszym wyborem. Nie powinno więc dziwić, że wzrost popularności gry przełożył się bezpośrednio na wzrost liczby pobrań Discorda. Zaobserwować to możecie na poniższym grafie Apptopii

Od 1 sierpnia Among Us! zostało pobrane 74 miliony razy generując 4,5 miliona dolarów przychodu. Discord natomiast już na początku pandemii zaczął odnotowywać zwiększone zainteresowanie. Powód był oczywisty, ludzie potrzebowali komunikować się w swoich społecznościach w czasach społecznej izolacji. Teraz jednak efekt jest jeszcze wyraźniejszy:

A Wy korzystacie z Discorda? Może znacie jakąś lepszą opcję? Czekamy na Wasze opinie!

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.