Menu Zamknij

Gry i literatura łączą siły w Lublinie!

Nadir

Shockwork Games – lubelskie studio wydające gry indie – pracuje nad bardzo ciekawą produkcją inspirowaną ponadczasowym dziełem, jakim jest „Boska komedia” Dantego Alighieriego z XIV wieku. Gracz będzie miał okazję sterować trzyosobową drużyną „potężnych, ale niezwykle wadliwych postaci”. Każda z nich reprezentować ma jeden z grzechów głównych. Zadaniem naszej piekielnej drużyny będzie wydostanie się z tytułowego Nadiru. Będzie on podzielony na „kręgi” miasta, które zdają się nie mieć końca. Walka będzie odbywać się w systemie turowym. Ale żeby nie było nam tak łatwo, twórcy utrudnią nam życie poprzez dodanie presji czasu, który mamy na podjęcie decyzji. Każda postać ma swoje umiejętności, które mają licznik zagrożenia, który się wyczerpuje. Gdy ten licznik spadnie do zera, inicjatywa przechodzi na przeciwników.

Trzeba wspomnieć o tym, że lubelskie studio potrzebuje 30 tys. euro i dlatego ogłosiło zbiórkę na Kickstarterze. Oczywiście idzie to w parze ze składanymi obietnicami, takimi jak wsparcie dla modderów, oprawa inspirowana komiksami Franka Millera i Mike’a Mignoli. A jeśli udało by się zebrać dodatkowe pieniądze, to możemy się spodziewać dodatkowych umiejętności i przedmiotów, aktorów dubbingowych czy też rozszerzenia pozwalającego nam podbić niebiosa.

Gra będzie dostępna w trzecim kwartale tego roku na PC, Switchu, PS4 i Xbox One. Lecz jeśli uda się zebrać odpowiednią sumę pieniędzy to Shockwork Games nie wyklucza premiery również na konsolach najnowszej generacji.

1. źródło

Powiązane Posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.